Manicure

Zabieg ten ma na celu kompleksową pielęgnacje dłoni. Wykonuje się go co 7 do 14 dni. Polega na opracowaniu płytki paznokcia tak aby stała się ona jedwabista i gładka, oraz na nadaniu jej odpowiedniego kształtu, według preferencji klientki. Podczas tego zabiegu odżywia się również skórę wokół paznokcia. Wyróżnia się kilka rodzajów manicure, dlatego dobieramy go do odpowiednio do osobistych upodobań. Manicure dzielimy na:

  • Manicure biologiczny jest najmniej inwazyjną metodą stylizacji płytki paznokciowej. Używa się patyczka różanego co nie nadwyręża skórek oraz chroni przed skaleczeniami.
  • Manicure tradycyjny. Do tego rodzaju manicure wykonywany jest za pomocą metalowych narzędzi jak i frezarki. Dopełnieniem każdego rodzaju manicure jest stylizacja paznokci dowolną wybraną metodą.
  • Manicure japoński. To intensywne odżywianie paznokci. Polega na wcieraniu najpierw pasty wzbogaconej witaminą A i E, pyłkiem pszczelim, kreatyną i krzemionką z Morza Japońskiego, a następnie pudru. Efekt widoczny jest od razu. Paznokcie są błyszczące, wygładzone i nawilżone. Efekt ten utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Ze względu na silne natłuszczenie płytki nie zaleca się malowania paznokci.
  • Manicure hybrydowy